Class 7A
First round
Lambert 45, Wheeler 14
North Gwinnett 37, Dacula 7
Harrison 21, Brookwood 17
Colquitt Co. 56, Pebblebrook 16
Walton 35, South Forsyth 21
Buford 63, Peachtree Ridge 6
Marietta 35, Newton 0
Carrollton 38, Lowndes 14
Westlake 28, Valdosta 13
Parkview 34, North Paulding 28
Mill Creek 59, Meadowcreek 22
North Cobb 42, Denmark 10
Camden Co. 44, East Coweta 33
Grayson 30, Hillgrove 3
Norcross 37, Mountain View 13
Milton 28, Cherokee 14
Class 6A
First round
Allatoona 24, Douglas Co. 0
Roswell 55, Lanier 8
St. Pius 27, Mundy’s Mill 21
Thomas Co. Central 49, Evans 10
South Paulding 28, Sequoyah 13
Gainesville 51, Sprayberry 21
North Atlanta 30, Lovejoy 17
Houston Co. 29, Brunswick 28
Lee Co. 57, Effingham Co. 7
Woodward Academy 41, Riverwood 13
North Forsyth 24, Blessed Trinity 21
Hughes 49, River Ridge 6
Northside, W.R. 18, Glynn Academy 13
Marist 46, Morrow 8
Alpharetta 28, Shiloh 26
Rome 49, Paulding Co. 0
Class 5A
First round
Kell 38, Lithia Springs 22
Calhoun 23, Eastside 21
Chamblee 62, McIntosh 13
Ware Co. 55, Jones Co. 13
Mays 44, Centennial 16
Cass 27, Jefferson 17
Northgate 38, Arabia Mountain 14
Dutchtown 45, Statesboro 0
Warner Robins 31, Jenkins 13
Northside, Columbus 35, Tucker 27
Dalton 7, Loganville 3
Creekside 54, Greater Atlanta Christ. 16
Coffee 34, Ola 6
Decatur 33, Harris Co. 20
Cartersville 43, Clarke Central 10
Cambridge 27, Jackson, Atlanta 20
Class 4A
First round
Stephenson 40, Pace Academy 38
Cedartown 49, Cedar Shoals 0
Burke Co. 23, LaGrange 20
Bainbridge 58, Baldwin 20
Lovett 13, Westminster 6
North Oconee 49, Sonoraville 6
Wayne Co. 31, Trinity Christian 13
Perry 40, Shaw 6
Spalding 26, Westover 7
Benedictine 34, Whitewater 10
Walnut Grove 17, Heritage, Ringgold 13
Stockbridge 28, Hapeville Charter 14
Cairo 27, Westside, Macon 14
Troup 36, New Hampstead 29
Central, Carrollton 35, Madison Co. 7
Holy Innocents’ 41, Hampton 8
Class 3A
First round
Carver, Atlanta 44, Ringgold 28
Monroe Area 35, Dawson Co. 13
Liberty Co. 19, Morgan Co. 14
Thomasville 42, Jackson 21
Sandy Creek 70, Coahulla Creek 14
Stephens Co. 51, Wesleyan 14
Savannah Christian 41, Hephzibah 26
Peach Co. 23, Crisp Co. 0
Dougherty 39, Mary Persons 23
Calvary Day 49, Salem 0
Hebron Christian 63, Pickens 14
Cedar Grove 48, Bremen 7
Carver, Columbus 39, Upson-Lee 0
Harlem 35, Long Co. 0
Oconee Co. 49, Lumpkin Co. 21
Adairsville 55, Douglass 26
Class 2A
First round
North Cobb Christian 14, Columbia 6
Rockmart 65, East Jackson 7
Putnam Co. 30, Toombs Co. 6
Fitzgerald 41, Central, Macon 0
ELCA 52, Mount Paran Christian 22
Fellowship Christian 49, North Murray 28
Pierce Co. 42, Laney 14
Berrien 43,Spencer 36
Northeast 41, Worth Co. 27
Appling Co. 65, Washington Co. 14
Fannin Co. 28, Athens Academy 13
Callaway 42, Washington 20
Cook 77, ACE Charter 35
Thomson 26, Tattnall Co. 0
Union Co. 28, Model 14
South Atlanta 44, Landmark Christian 21
Class A Division I
First round
Mount Pisgah Christian 45, Jasper Co. 12
Darlington 45, Athens Christian 0
Heard Co. 27, Bryan Co. 16
Irwin Co. 42, Jefferson Co. 6
Social Circle 10, Whitefield Academy 7
Rabun Co. 45, Dade Co. 7
Screven Co. 35, Crawford Co. 28
Swainsboro 47, Bacon Co. 0
Dublin 55, Pelham 14
Metter 42, Temple 6
Elbert Co. 31, Pepperell 7
Prince Ave. Christ. 47, Mount Vernon 14
Bleckley Co. 14, Brooks Co. 10
Lamar Co. 42, Claxton 21
Trion 45, Commerce 21
St. Francis 69, Oglethorpe Co. 7
Class A Division II
First round
Manchester 40, Hancock Central 14
Bowdon 42, Aquinas 14
Telfair Co. 62, Emanuel Co. Institute 37
Early Co. 60, Turner Co. 19
Wilkinson Co. 13, Macon Co. 7
Lincoln Co. bye
Dooly Co. 22, Jenkins Co. 21
Charlton Co. 44, Seminole Co. 0
Clinch Co. 38, Mitchell Co. 15
McIntosh Co. Acad. 28, Wheeler Co. 13
Christian Heritage 37, Greene Co. 6
Johnson Co. 34, Chattahoochee Co. 21
Lanier Co. 14, Miller Co. 13
Wilcox Co. 35, Montgomery Co. 26
Wash.-Wilkes 35, Mount Zion, Carroll 14
Schley Co. 51, GMC Prep 0