Class AAAAAAA
First round
Lowndes 54, Cherokee 14
Westlake 28, North Paulding 24
Norcross 30, Mountain View 23
Grayson 38, South Forsyth 6
Walton 40, Camden Co. 20
Hillgrove 21, Pebblebrook 7
Mill Creek 13, Brookwood 10
Milton 28, South Gwinnett 19
East Coweta 28, Marietta 26
Tift Co. 42, Roswell 7
Archer 56, Forsyth Central 0
Parkview 42, Collins Hill 19
McEachern 48, Newnan 21
Colquitt Co. 34, Etowah 5
West Forsyth 35, Newton 3
North Gwinnett 49, Central Gwinnett 0
Class AAAAAA
First round
Valdosta 70, Lovejoy 29
Glynn Academy 42, Evans 7
Allatoona 38, Centennial 7
Dacula 28, Northgate 0
Northside, War. Robins 43, Tucker 21
Bradwell Institute 28, Grovetown 21
Sequoyah 34, Alpharetta 30
Creekside 47, Gainesville 12
Richmond Hill 19, Greenbrier 14
Coffee 45, Stephenson 17
Lanier 20, Mays 12
Harrison 23, Johns Creek 20
Effingham Co. 16, Lakeside, Evans 10
Lee Co. 48, Mundy’s Mill 13
Habersham Central 35, Douglas Co. 0
Creekview 38, Pope 14
Class AAAAA
First round
Bainbridge 40, Jones Co. 13
Wayne Co. 17, Jonesboro 9
Kell 48, Carver, Atlanta 8
Buford 35, Miller Grove 13
Stockbridge 20, Veterans 14
New Hampstead 21, Starr’s Mill 10
Carrollton 41, Riverwood 30
Loganville 14, Southwest DeKalb 13
Griffin 19, Statesboro 12
Dutchtown 35, Harris Co. 0
Cedar Shoals 41, Lithonia 0
Rome 62, Jackson, Atlanta 14
Ware Co. 35, Riverdale 7
Warner Robins 27, Locust Grove 7
Clarke Central 35, Arabia Mountain 13
East Paulding 28, Banneker 26
Class AAAA
First round
Woodward Acad. 55, Carver, Col. 40
Mary Persons 59, Richmond Acad. 0
Marist 61, Heritage, Catoosa 20
St. Pius 38, Cedartown 6
Columbus 35, Salem 32
Baldwin 39, Perry 22
Ridgeland 34, Flowery Branch 14
Cartersville 34, Stephens Co. 7
Burke Co. 28, Howard 22
Eastside 41, Hardaway 23
North Oconee 27, Sandy Creek 8
Blessed Trinity 55, NW Whitfield 16
Thomson 34, Upson-Lee 28
Cairo 44, Henry Co. 0
Troup 42, Oconee Co. 28
Pickens 42, White Co. 0
Class AAA
First round
Jackson 33, Monroe 6
Pierce Co. 49, Windsor Forest 21
Dawson Co. 44, Haralson Co. 22
Monroe Area 38, Pace Academy 22
Westside, Macon 32, Cook 18
Benedictine 45, Tattnall Co. 0
North Hall 41, Lakeview-Fort Ogle. 6
Cedar Grove 49, Hart Co. 0
Liberty Co. 38, Southeast Bulloch 14
Peach Co. 48, Ringgold 7
Westminster 35, Jefferson 7
GAC 49, North Murray 17
Jenkins 29, Appling Co. 22
Pike Co. 9, Crisp Co. 3
Lovett 40, Morgan Co. 7
Calhoun 55, Fannin Co. 17
Class AA
First round
Fitzgerald 51, Harlem 14
Swainsboro 23, Northeast 7
Chattooga 7, Washington 6
Rabun Co. 65, Spencer 0
Thomasville 42, Hephzibah 7
Dublin 49, Toombs Co. 14
Douglass 34, Pepperell 0
Heard Co. 63, Monticello 22
Dodge Co. 39, Jeff Davis 21
Jefferson Co. 28, Early Co. 21
Bremen 40, Union Co. 10
Rockmart 55, South Atlanta 0
Washington Co. 31, Vidalia 25
Brooks Co. 47, Screven Co. 0
Callaway 27, Elbert Co. 14
Hapeville Charter 32, Coosa 10
Class A (Private)
First round
Holy Innocents’ 44, Mount de Sales 21
Calvary Day bye
Mt. Vernon 41, Sav. Country Day 28
Athens Academy bye
Brookstone 28, Christian Heritage 7
North Cobb Christian bye
Wesleyan 10, Tattnall Square 8
Prince Avenue Christian bye
Riverside Mil. 24, George Walton 14
Fellowship Christian bye
Hebron Christian 20, Mount Paran 10
Savannah Christian bye
Aquinas 30, Stratford Academy 14
Darlington bye
Trinity Christian 52, Whitefield Acd. 7
Eagle’s Landing Christian bye
Class A (Public)
First round
Commerce 42, Seminole Co. 6
Mitchell Co. bye
Miller Co. 13, Turner Co. 6
Irwin Co. bye
Chattahoochee Co. 22, Macon Co. 14
Greene Co. bye
Emanuel Co. Inst. 42, Manchester 20
Pelham bye
Trion 20, Wilcox Co. 19
Schley Co. bye
Montgomery Co. 37, Claxton 12
Marion Co. bye
Charlton Co. 38, Taylor Co. 0
Clinch Co. bye
Dooly Co. 28, Hancock Central 14
Mount Zion, Carroll bye